/ در آموزش / توسط

افزایش سرعت ذخیره فایل های فتوشاپ

اگر شما در فتوشاپ یک طرحی را کار کنید که با لایه باز های زیادی برخوردار است بدون شک در آخر کار موقع ذخیره سازی متوجه کندی سرعت در ذخیره فایل شده اید که این کندی سرعت یک طراح حرفه ای را که هیچ حتی یک طراح ساده را هم آزار می دهد .

دلیل کندی سرعت ذخیره فایل های فتوشاپ

فتوشاپ موقع ذخیره کردن یک پروژه برای اینکه حجم آن را پایین بیاورد در حین ذخیره سازی عملیات فشرده کردن را نیز بر روی فایل اجرا می کند که این پروژه در آخر کار با حجم کمتری برای شما آماده شود . ولی اما اگر شما مشکل فضای دیسکی ندارید می توانید این مشکلتان را حل کنید .

این ترفند در کدام نسخه ها جواب می دهد ؟

اول از همه چیز باید گفت که این عمل برای نسخه های قبل تر از CS5  وجود ندارد . در سال ۲۰۱۱ میلادی شرکت ادوبی برای فتوشاپ نسخه CS5  یک افزونه یا همان پلاگینی با نام “DisallowFlateCompressedPSD.plugin” ساخت که شما با نصب این افزونه می توانستید به راحتی عمل فشرده سازی را در فوشاپ غیر فعال کنید .

اما در نسخه CS5   به بعد ؟

در نسخه CS5  به بعد که نسخه CS6  می شود دیگر به این کار ها نیازی نیست و فقط با آموزش زیر می توانید به راحتی عمل فشرده سازی را غیر فعال کرده سرعت ذخیره فایل های فتوشاپ را افزایش دهید .

و اما آموزش …

در نسخه CS6  همانطور که گفتم نیازی به نصب افزونه و اینا ندارید و کافیست به تنظیمات رفته و این مشکل را حل کنید .

برای شروع کار ابتدا به کمک عکس زیر به قسمت Preferences در فتوشاپ بروید .

بعد در بخش File Compatibility از قسمت File Handling  تیک گزینه Disable Compression of PSD and PSB Files را بزنید .

اکنون دیگر گزینه فشرده سازی برای فتوشاپ شما غیر فعال شده است و طبق آزمایشاتی که ما انجام دادیم با این روش سرعت ذخیره سازی تا حدود ۲۰ برابر افزایش می یابد .

 

نوشته های مشابه

نمونه سوالات استخدامی قالب وردپرس

یک دیدگاه